Domov
Novinky
Projekt
Archív ?lánkov
Optimalizácia
Návody
Galéria
Stiahnite si
Odkazy
Diskusné fórum
Fórum - archív
Vyhľadávanie
TO-DO
Kontakt

BOINC.SK


Od 1.1.2002


Astronomický
snímok
dňa

APOD


Page Rank
 
 
Zatiaľ iba neverejná beta ...

Projekt Astropulse a Southemm Hemisphere data recorder sa pomaly ale isto dostávajú do štádia, kedy bude možné čoskoro spustiť verejnú beta verziu systému. Momentálne niekoľko prvých beta testerov testuje nový systém v reálnej prevádzke a vychytávajú sa posledné väčšie muchy tak v klientskej časti ako aj tej serverovej. Vzhľadom na to, že na oficiálnych stránkach SETI@home nie je o ďaľšom vývoji ani zmienka, ponúkame Vám prvé zábery beta verzie klienta a aj možnosť si túto beta verziu stiahnuť (z oficiálnych stránok) a trošku si ju "ošahať". Upozorňujeme Vás, že momentálne sa nedá k žiadnemu z beta test projektov pripojiť, teda neuvidíte ani ako reálne pracuje.


Na terajšej oficiálnej projektovej stránke projektu Astropulse nájdete iba strohé informácie o projekte a niekoľko štatistík doterajšieho testu. Stránky však už bežia na novom serveri "maggie.ssl.berkeley.edu" na platforme Apache + PHP + MySQL. Táto zmena bola už viac krát avizovaná a dúfajme, že nový systém bude mať menej problémov a viac možností ako ten predošlý.


Na novom serveri "boinc.ssl.berkeley.edu" nájdete informácie o frameworku - aplikačnému rozhraniu BOINC (Berkeley Open Infrastructure for Network Computing), bližšie sme už o ňom písali v predošlom článku. Informačne je predsa len táto prezentácia na tom lepšie ako Astropulse, ale vidno na nej, že sa tiež ešte jedná len o vývojovú verziu. Dozviete sa, teda pokiaľ ovládate angličtinu, o čom vlastne celý projekt je, v akom štádiu sa práve nachádza a aké bude jeho ďaľšie smerovanie, poprípade kedy vyjde nasledujúca verzia tohoto výnimočného systému. Pokiaľ angličtinu neovládate, nevadí, na stránkach SETI.SK vznikne nová sekcia, ktorá sa bude zaoberať práve týmto projektom a projektom, ktoré budú na ňom postavené.

Relevantné odkazy:

Vývojárske stránky na SourceForge.Net
Oficiálne stránky BOINC projektu Astropulse
Oficiálne stránky projektu BOINC


Vytvoril: MeX [23. január 2003] / Upravené: [23. január 2003] / Počet zobrazení: [4876]