Domov
Novinky
Projekt
Archív ?lánkov
Optimalizácia
Návody
Galéria
Stiahnite si
Odkazy
Diskusné fórum
Fórum - archív
Vyh?adávanie
TO-DO
Kontakt

BOINC.SK


Od 1.1.2002


Astronomický
snímok
dňa

APOD






Page Rank
 
 
Rosetta@home (RALPH@home)

Zobrazujem príspevky 1 až 5 z celkového počtu 36 (strana 1 z 8)

Novšie príspevky Obnov fórum Zoznam diskusných fór Staršie príspevky

zerkof12 [zerkof12 (zavináč) zmail.sk]03.02.2007 o 03:58:35

Pani, neviem, ci ste si vsimli ale user FNsP FDR BB (Fakultná nemocnica s poliklinikou akademika Ladislava Dérera, B. Bystrica) tomu pekne osolil a vali nejakych 7000kreditov/den... Gratulujem k takemu vykonu...

 
slavko.sk (ICQ: 129298904) [slavko (zavináč) boinc.sk]03.02.2007 o 13:32:11

... co sa tyka elektriny - viaceri sa prizivuju, vratane mna. Co je ale dolezite:
Nas tim v tomto projekte presiel cez 2 miliony!

 
gabberattack [gabberattack (zavináč) gmail.com]03.02.2007 o 05:51:30

Aspon vieme, ako vznikol u nich ten dlh 200 milionov za elektrinu. :-)

gabberattack [gabberattack (zavináč) gmail.com]31.01.2007 o 05:46:34

Ta kompresia pomocou UPX sa tyka vlastnej aplikacie - tym, ze sa kazdy mesiac uvolni a automaticky stiahne nova verzia, boli problemy s uzivatelmi s pomalym pripojenim. Preto su vlastne aplikacie uz balene tymto systemom - uspora je dost viditelna - klesla velkost z 9 na 3 MB. Co sa tyka vypoctovych balickov, tie su balene v ZIPe a zaberaju na disku po prvotnej instalacii par MB. Rosetta je inak dost narocna na vypocet aj na pamat - zabera mi 100 MB a preto by sa mala davat len na vykonne stroje. Vlastna jednotka je nieco vyse 1/2 MB velka, stahuje sa vsak viac suborov a tak celkova velkost suborov pre jednu jednotku je nieco pod 1 MB. Vypocet jednej jednotky na mojom X2 trva asi hodinu. Takze to mas necely MB na hodinu vypoctu pre jedno jadro. Za den by to tahalo teda asi 20 MB (40 MB pre dualcore). Ako som uz povedal, Rosetta patri medzi narocne projekty, ale zase myslim, ze pri jej cieloch a neustalom snazeni autorov to stoji za to.


 
gabberattack [gabberattack (zavináč) gmail.com]31.01.2007 o 05:47:47

toto samozrejme mala byt reakcia pre Hefta o prispevok nizsie. :-)


gabberattack [gabberattack (zavináč) gmail.com]31.01.2007 o 03:59:31

Rosetta uvolnila noveho klienta, verziu 5.45. Operacny tim projektu tak pokracuje v tradicii, ktoru si vybudovali a vydavaju nove vylepsene verzie kazdy mesiac. Tato najnovsia okrem opravy mensich problemov a obnovenia plnej grafiky zacina vyuzivat kompresny system UPX a takto redukovat velkost balickov, ktore je potrebne stiahnut. Zlepsuje tym hlavne dostupnost pre uzivatelov s pomalsim pripojenim. ;-)

 
Hefto99 [Hefto99 (zavináč) gmail.com]31.01.2007 o 04:04:11

Dik za info Gabber, mozes prosim Ta upresnit ake su teraz naroky na DL/UL?

Ze ci sa mi to oplati skusat v robote :-) 

 



Duro Kotulic Bunta [juraj_kotulic (zavináč) yahoo.com]23.08.2006 o 15:11:51

Pred nieco vyse mesiacom som napisal nieco o vyuziti pocitacov v boji proti rakovine a Rosette@home, dnes to uverejnili, ak chcete, precitajte si.


 
PavolR [PavolR (zavináč) boinc.cz]24.08.2006 o 08:07:29

Skutocne perfektny clanok. Duro dakujem. :D


Duro Kotulic Bunta [juraj_kotulic (zavináč) yahoo.com]22.08.2006 o 10:51:48

Ak vas zaujima, na co sa mozu pouzivat vysledky Rosetty, tak som pripravil v ramci svojej roboty jednu simulaciu. Ide o velmi velky protein zvany Ku-heterodimer, ktory je velmi dolezity pri hladani a oprave tzv. dvojitych zlomov DNA molekuly - tie su jednymi z najvaznejsich poskodeni ludskej DNAcky, a pri zlyhani ich opravy bunka takmer vzdy zomrie alebo vznikne rakovina. Protein musi zlom najskor identifikovat, musi na zlome "zakotvit", stabilizovat ho, zabranit dalsiemu poskodeniu a zachytavaniu dalsich neziaducich molekul na poskodeny koniec DNAcky a najma - zavolat dalsie proteiny (pravdepodobne ich je pat az sedem), s ktorymi poskodenie opravia. Protein ma 20 tisic atomov, je to teda velka sunka, a je velmi dolezite, aby vedci vedeli presne nasimulovat jeho spravanie, aby zistili, ktora jeho cast je za co presne zodpovedna. Z experimentov je to totiz velmi tazke zistit a vsetko co doteraz o proteine vieme, su len dohady a spekulacie. Iba simulacia dokaze zistit ako to naozaj moze byt a az potom cieleny experiment moze potvrdit zavery simulacie. Lenze na spravnu simulaciu potrebujeme mat dostatok chemicko-fyzikalnych udajov o proteinoch ako celku. A prave tam je Rosetta neocenitelnim pomocnikom.

Animacia, ktoru tu najdete, je kratkym usekom jednej z mnohych mnohych simulacii, ktore vedec musi urobit aby nieco objavil. Robime tu na tom uz vyse roka, a zatial su vysledky len ciastkove - molekula je velmi velka a tvrdohlava. :-) Na animacii vidite kratky usek poskodenej DNA (dvojita spirala oznacena zltou farbou) s proteinom (cela ta velka "sunka" nalavo od DNAcky), ktory sa snazi zachytit sa na nu. Zatial sa mu to nedari. Ale ma to marne - raz bude musiet svoje tajomstvo prezradit, po dobrotky alebo po zlotky. :-)

Animacia DivX (3 MB) alebo aj QuickTime compatible (2.1 MB).



 
Duro Kotulic Bunta [juraj_kotulic (zavináč) yahoo.com]22.08.2006 o 11:06:31

A este posledna poznamka - motivaciou pre toto cele usilie samozrejme nie je len nejaka nezmyselna vedecka zvedavost, ale predovsetkym to, ze odhalenie presneho principu fungovania (nielen) tohto proteinu pomoze ludstvu vyrobit cieleny liek proti rakovine - mozu totiz zmutovat heterodimer tak, aby pracoval ucinnejsie ako to vymyslela priroda, pripadne vyrobit mensi jednoduchsi protein, ktory ale bude obsahovat vsetky casti dolezite pre opravu poskodenia, a vyrobit liek, ktory tento protein bude obsahovat. Liek potom clovek uzije, a zvysi sa jeho obranyschopnost proti poskodeniu DNA a vzniku rakoviny. Moze to byt neocenitelne nielen pri boji proti tejto chorobe, ale aj pre kozmonautov v buducich medziplanetarnych letoch, kde bude DNA vystavena zvysenemu poskodeniu vdaka kozmickemu ziareniu, ci v pripade jadrovej havarie alebo vojny.

 
Duro Kotulic Bunta [juraj_kotulic (zavináč) yahoo.com]22.08.2006 o 10:56:15

Este poznamka - chemicke procesy su nesmierne rychle, zobrazeny usek v skutocnosti trva len 25 ps (pikosekund - biliontin sekundy)! Napriek tomu vypocet na superpocitaci v japonskom centre Kansai (vykon cca 5 TFlops) trval niekolko dni... Asi chapete, preco sa mnohym vedcom tak paci BOINC... :-))


Novšie príspevky Obnov fórum Zoznam diskusných fór Staršie príspevky